Pomoc obětem konfliktu

Na Ukrajině probíhá od roku 2014 ozbrojený konflikt, který má za následek smrt mnoha tisíců lidí, desetitisíce raněných a přes 2 milióny uprchlíků z oblasti bojů v Donbasu a také z Krymu. Velmi podstatně se také zhoršila ekonomická situace a životní úroveň obyvatel Ukrajiny obecně. Lidem, kteří byli přímo zasaženi ozbrojenými turbulencemi na východní Ukrajině, se snažíme pomoci i individuálně. V minulosti jsme díky tomuto projektu mohli pomoci například rodině s v boji zraněným tatínkem s bezbariérovým vybavením do domu, při spolufinancování životně důležitých operací pro další zraněné místní obyvatele, při opravě poničeného domu nebo při podpoře rodin tzv. vnitřních uprchlíků (IDPs). 

Prostředky od dárců přijmáme stále. V případě, že je potřeba pomoci konkrétnímu člověku, potřebnému právě kvůli stále trvajícímu konfliktu na východě Ukrajiny, využíváme prostředky na tento konkrétní účel.

Přispět může každý na náš transparentní účet:
                         č.ú.: 2800779701/2010
                         VS 222 – Dary pro oběti konfliktu na Ukrajině
                         Fio banka, pobočka Ostrava, Nádražní 39, 702 00 Ostrava
 
 

Zjišťování potřeb lidí žijících v bojových zónách   Na východní Ukrajině stále probíhá ozbrojený konflikt   Početná rodina, jenž musela v důsledku konfliktu utéct ze svého domova v Debalceve (IDPs)