Balíky základní pomoci

Na východní Ukrajině se stále bojuje a umírají lidé. Ohroženy jsou tisíce civilistů, životně důležitá infrastruktura je v místech blízko frontové linie zničena. Někteří místní lidé i přes současnou situaci v bojové zóně zůstávají. Nemají kam jinam jít nebo nemají rodiny, které by se o ně postarali. Zásobování v bojové zóně nefunguje a lidé často nemají jídlo ani hygienické potřeby.

Z tohoto důvodu dovážíme od počátku konfliktu balíky základní potřeby přímo do bojových zón. Každý potravinovo-hygienický balík je rozdělen do dvou krabic, jejichž obsah by měl vydržet tříčlenné rodině zhruba měsíc. Jedna krabice je s potravinami, druhá s hygienickými potřebami. Lidem dodáváme zejména rýži, pohanku, těstoviny, olej, zubní pastu nebo například toaletní papír. Jeden balík má cenu 1250 Kč. Balíky dovážíme na Ukrajinu vždy, když získáme větší množství finančních prostředků. Díky vaší pomoci jsme v například květnu 2017 do bojových zón doručili 180 balíků v hodnotě 225 000 Kč.

Přispět můžete skrze platební bránu (níže) nebo přímo na náš transparentní účet č.ú.: 2800779701/2010 (Fio banka, pobočka Ostrava, Nádražní 39, 702 00 Ostrava), VS 666 – Daruj Balík základní potřeby.