Zapojte se do Mikulášské nadílky 2022
9. listopadu 2022 Aktuality

Zapojte se do Mikulášské nadílky 2022

Sirény, výbuchy a noční ostřelování, pobyt ve sklepě a útěk z domova jen s nejnutnějšími věcmi. To je realita, kterou žije mnoho dětí na Ukrajině už více než půl roku. Devítiletý Viktor z Doněcké oblasti by si přál mír a klid, aby si mohl bezpečně a bezstarostně hrát s kamarády venku. Některá přání těchto dětí splnit bohužel nedokážeme. Jiná ale ano.

Pro nejpotřebnější děti, které kvůli války ztratily bezstarostné dětství, pořádáme další ročník velmi úspěšného projektu Mikulášská nadílka. Cílem je obdarovat potřebné děti a přinést jim kousek radosti do nuzných podmínek, ve kterých žijí.

"Loni se nám díky štědrosti dárců podařilo získat na nadílku přes 230 tisíc korun. To nám umožnilo obdarovat mnohem více dětí a namísto plánovaných 51 jich bylo nakonec třikrát tolik. Na 150 balíčků jsme rozdali v Doněcké oblasti zužované válkou a také v Žytomyrské oblasti,“ shrnuje loňského Mikuláše Miroslav Hodeček, vedoucí humanitárního střediska.

Tento rok mohou dárci obdarovat 51 dětí. 26 jich žije v Doněcké oblasti v blízkosti frontové linie na východě Ukrajiny a 25 jich pochází z velmi chudé Žytomyrské oblasti. Dárci se mohou do Mikulášské nadílky zapojit příspěvkem na pořízení konkrétního dárku do 15. prosince. Seznam všech dětí a jejich přání naleznete zde.

Mikuláš obdaruje děti na svátek sv. Mikuláše, který se na Ukrajině slaví 19. prosince.

Za každou korunu, kterou darujete jsme vám moc vděční! Udělejme spolu pěkný závěr roku alespoň těmto několika málo dětem, které často ani nerozumí, co se kolem nich děje, ale musí v těchto podmínkách vyrůstat.

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílka

Mgr. Miroslav Hodeček

Vedoucí Střediska humanitární pomoci a rozvojové spolupráce
Tel.: 734 792 048 E-mail: 8bEy9-5nTaBnV19cTfyjGK893hBhT65j4mnhTj