Zapojte se do Mikulášské nadílky 2021!
18. listopadu 2021 Aktuality

Zapojte se do Mikulášské nadílky 2021!

Zvuky nočního ostřelování, pobyt ve sklepě při svíčkách jen s nejnutnějšími zásobami, nemožnost pobíhat svobodně venku kvůli zaminovaným oblastem…to je realita stále ještě mnoha dětí, žijících v blízkosti frontové linie na východě Ukrajiny. Osmiletý Andrijko by si přál, aby už se nemusel se sourozenci a rodiči před válkou schovávat ve sklepě. Některá přání těchto dětí bohužel splnit nedokážeme. Jiná ale ano.

Zapojte se do dalšího ročníku Mikulášské nadílky a pomozte nám vykouzlit úsměv na tvářích dětem, které vyrůstají ve špatných podmínkách. Letos bychom rádi pomohli dětem žijícím v blízkosti bojů na východě Ukrajiny a také potřebným dětem z Žytomyrské oblasti. Dětí je celkem 51 a jejich konkrétní přání si můžete přečíst v odkazu níže. Dárky se dětem na Ukrajině dávají 19. prosince v rámci svátku sv. Mikuláše, do té doby je chceme vybraným dětem obstarat a doručit. Prostředky na dárky pro děti vybíráme do 15. prosince!

Mikulášskou nadílku pořádáme od roku 2017. Cílem je obdarovat potřebné děti a přinést jim kousek radosti do nuzných podmínek, ve kterých žijí. "Loni na nadílku dárci přispěli přes 200 tisíc korun. Díky tomu jsme místo plánovaných 50 dětí mohli obdarovat 150 dětí a jednu velmi potřebnou rodinu. Balíčky jsme rozdávali v Doněcké oblasti blízko frontové linie a poprvé také ve velmi chudé Žytomyrské oblasti.“ shrnuje loňskou nadílku Miroslav Hodeček, vedoucí humanitárního střediska.

Letos bude mít nadílka stejnou podobu jako minulý rok. Dříve dárci plnili dětem konkrétní přání pořízením konkrétního dárku, o který si napsaly sv. Mikuláši. Balíčky pak humanitární pracovníci osobně předali dětem na východě Ukrajiny. Letos budou moci zájemci pomoci finančně. „Dárci si mohou vybrat konkrétní dítě a splnit mu přání přispěním odpovídající částky. Nebo přispět libovolnými financemi a podpořit tak náš projekt obecně. Kolegové z našich partnerských organizací pak dárky nakoupí a rozdají dětem,“ upřesňuje Veronika Mechová z humanitárního střediska.

Mimo bojové zóny na východě Ukrajiny jsou v nadílce také děti z Žytomyrské oblasti. "V roce 2020 jsme v Žytomyrské oblasti začali pomáhat v rámci několika projektů a rozhodli se zapojit děti z regionu nedaleko nechvalně známého Černobylu i do Mikulášské nadílky," doplňuje Miroslav Hodeček.

Za každou korunu, kterou darujete jsme vám moc vděční! Udělejme spolu pěkný závěr roku alespoň těmto několika málo dětem, které často ani nerozumí, co se kolem nich děje, ale musí v těchto podmínkách vyrůstat.

Mikulášská nadílka 2020

Mikulášská nadílka 2020

Mikulášská nadílka 2020

Mgr. Miroslav Hodeček

Vedoucí Střediska humanitární pomoci a rozvojové spolupráce
Tel.: 734 792 048 E-mail: 8bEy9-5nTaBnV19cTfyjGK893hBhT65j4mnhTj