V říjnu jsme na Ukrajině školili partnery a navštívili potřebné
17. října 2022 Aktuality

V říjnu jsme na Ukrajině školili partnery a navštívili potřebné

Před pár dny jsme se vrátili z Ukrajiny. Na Zakarpatí jsme se setkali s našimi partnery, s lidmi kterým pomáháme, předali jsme potřebnou finanční a materiální pomoc a seznámili naše kolegy s novým systémem pro projekty Adopce na dálku a Důstojný život.

Na cestu jsme se tentokrát vydali v rámci projektu Kapacity pro rozvoj, který byl podpořen Českou rozvojovou agenturou. Hlavním cílem bylo setkání s partnery a školení o novém systému pro projektu Adopce na dálku a Důstojný život. Vyjeli chvilku po tom, co došlo k výbuchu tzv. Kerčského mostu, dalo se tedy očekávat, že Rusko zvýší svou bojovou aktivitu na Ukrajině. Následující dny začlo bombardování po celé zemi. Stále však zatím platí, že je Zakarpatská oblast nejbezpečnější, tentokrát jsme neměli namířeno nikam dále.
 
Setkali jsme se s kolegy z Charity Tjačiv a z Novoselice, se sestrami z Dubového a Ivano-Frankivsku a dorazili také kolegové z Kyjeva, kteří koordinují projekt Adopce na dálku v Žytomyrské oblasti a se kterými realizujeme projekty i přímo v Kyjevě či na Donbase. Kromě již zmíněného školení o novém systému jsme jim všem předali potřebnou materiální a finanční pomoc a naplánovali aktivity na další období. Velmi přínosné bylo také setkání s mediky, kteří působí přímo na frontové linii. Dovezli jsme jim  taktická škrtidla na zástavu krvácení, kterých je na místě nedostatek. Druhá část programu probíhala přímo v terénu. Proběhl monitoring fungování některých našich projktů a navštívili jsme několik chudých rodin, seniorů a nemocných, kterým pomáháme. 
 
Moc myslíme na všechny, kteří ve válce musí žít a jsou jí přímo zasaženi. A vám děkujeme za podporu. Bude ještě dlouho potřebná!
 

Kapacity pro rozvoj 2022   Kapacity pro rozvoj 2022   Kapacity pro rozvoj 2022

Kapacity pro rozvoj 2022   Kapacity pro rozvoj 2022   Kapacity pro rozvoj 2022

Kapacity pro rozvoj 2022   Kapacity pro rozvoj 2022   Kapacity pro rozvoj 2022
 
ČRA
Projekt „Kapacity pro rozvoj“ je podpořen v rámci zahraniční rozvojové spolupráce ČR.

Mgr. Miroslav Hodeček

Vedoucí Střediska humanitární pomoci a rozvojové spolupráce
Tel.: 734 792 048 E-mail: 8bEy9-5nTaBnV19cTfyjGK893hBhT65j4mnhTj