Pomozte s námi lidem na Ukrajině
23. února 2022 Aktuality

Pomozte s námi lidem na Ukrajině

Jsme zděšeni aktuálním vývojem situace na Ukrajině. Plně za ní a jejími obyvateli stojíme. V reakci na eskalaci ozbrojeného konfliktu zintenzivňujeme pomoc lidem, kteří jsou jím zasažení. Přispějte na projekt Pomoc obětem konfliktu, který na východě Ukrajiny realizujeme dlouhodobě, a zapojte se tak do pomoci těm nejpotřebnějším. Pomoci můžete také prostřednictvím Charity Česká republika, která vyhlásila celostátní sbírku pro Ukrajinu. 

Děkujeme vám všem, kdo se nám ozýváte s nabídkou pomoci a zapojení se. V reakci na vstup ruských ozbrojených sil na území Ukrajiny a na eskalaci ozbrojeného konfliktu odkazujeme na náš projekt Pomoc obětem konfliktu, prostřednictvím kterého pomůžeme potřebným lidem na východě Ukrajiny jak jen to bude možné, a to ve spolupráci s našimi partnery jako Caritas Mariupol, Caritas Ukraine a dalšími, kteří působí přímo v oblastech největších bojů.

První finanční pomoc do Caritas Mariupol vyřizujeme už nyní a další prostředky, které se podaří získat, předáme co nejdříve. Naši partneři finance použijí na bezprostřední pomoc lidem potřebným v důsledku ozbrojeného konfliktu na Ukrajině. Děkujeme za vaši pomoc!

 

Pomozte lidem zasaženým válkou:

č. ú.: 2800779701/2010

VS: 222 - Pomoc obětem konfliktu

(transparentní účet)

 

Přispějte pomocí darovací brány:

Darovat hned

Pomoc obětem konfliktu

Charita Česká republika vyhlásila veřejnou sbírku Charita pro Ukrajinu na pomoc lidem zasaženým ozbrojeným konfliktem v této zemi. Pokud chcete přispět i zde, sbírkový účet má číslo 55660022/0800 u České spořitelny, variabilní symbol 104.