Pomoc s léčbou spánkové apnoe
1. října 2019 Aktuality

Pomoc s léčbou spánkové apnoe

Díky společnosti Nadační fond Avast jsme mohli pomoci s nákupem životně důležitého přístroje na léčbu spánkové apnoe pro pana Andrie Kosiura z Ukrajiny. Děkujeme!

Andrii Kosiur (32 let) trpí těžkou formou spánkové apnoe v následku poranění hlavy, kterou utrpěl během válečného konfliktu na východní Ukrajině. Tato nemoc způsobuje „výpadky dechu“ během spánku. U pana Kosiura se to stane až 108 krát za hodinu. Nejdelší pozastavení dechu bylo během vyšetření 22 sekund. Pro léčbu apnoe je potřeba, aby pan Kosiur spal s dýchacím přístrojem. Po vyšetření v nemocnici toto specializované zdravotní zařízení sice dostal, ale s tím, že jej musí zaplatit do několika měsíců. V opačném případě by musel přístroj vrátit a zaplatit jeho pronájem.

Panu Andrii se nedávno narodilo dítě. Pracuje jako svářeč a nemá dostatek prostředků na zaplacení přístroje. Díky projektu se podařilo část přístroje uhradit a prodloužit tak lhůtu, do které je třeba zaplatit plnou částku za tuto specializovanou zdravotní techniku. Disponuje tak pro něj životně důležitou pomůckou, což mu umožňuje v rámci možností vést normální život a usínat bez obav, že se následující ráno už možná neprobudí.

                             Pan Kosiur s dýchacím přístrojem      Přístroj, který hlídá pravidelný dech v noci

Projekt byl realizován za finanční podpory Nadačního fondu Avast. Děkujeme.

Mgr. Miroslav Hodeček ml.

Koordinátor rozvojových projektů
Tel.: 599 525 946 E-mail: 8bEy9-5nTaBnV19cTfyjGK893hBhT65j4mnhTj