Mikulášská nadílka součástí Giving Tuesday
30. listopadu 2020 Aktuality

Mikulášská nadílka součástí Giving Tuesday

Po páté se v České republice slaví Giving Tuesday. Jde o světový den štědrosti a dobrých skutků, který letos připadá na 1. prosince 2020. K tomuto dni se připojujeme s letošní Mikulášskou nadílkou.

Giving Tuesday se koná vždy první úterý po Dni díkůvzdání. „Štědré úterý” tak letos připadá na 1. prosince 2020. V tento den se celý svět spojí, aby inspiroval k solidaritě a štědrosti. Pojďte společně s námi nejen v toto úterý, udělat něco dobrého. Tvořit pomocí dobra lepší svět. Ať už se jedná o darování peněz, času, věcí, nebo jen vykouzlení úsměvu na tváři člověku v nouzi. Každý projev štědrosti a každý dobrý skutek se počítá.

Giving Tuesday se po celém světě koná již od roku 2012. V Česku se pořádá od roku 2016 pod hlavičkou Asociace společenské odpovědnosti. Miliony lidí se na Giving Tuesday vždy spojí, aby podpořili aktivity, kterým věří, a společenství, ve kterých žijí. Za čtyři roky se v rámci Giving Tuesday v Česku podařilo na charitativní účely vybrat více než 111 milionů korun, darovat desítky tun oblečení a potravin lidem v nouzi, a hlavně vykonat bezpočet dobrých skutků.

My se ke dni Giving Tuesday připojujeme s letošní Mikulášskou nadílkou, do které se můžete zapojit až do 15. prosince 2020. Moc děkujeme všem, kdo jste tak již učinili!

Mgr. Miroslav Hodeček

Vedoucí Střediska humanitární pomoci a rozvojové spolupráce
Tel.: 734 792 048 E-mail: 8bEy9-5nTaBnV19cTfyjGK893hBhT65j4mnhTj