Na Zakarpatí proběhl další Anglický tábor pro děti
4. srpna 2021 Aktuality

Na Zakarpatí proběhl další Anglický tábor pro děti

Na konci července proběhl na Zakarpatí již pátý ročník Anglického tábora pro děti. Navázali jsme tak na předchozí velmi úspěšné ročníky. Týdenní příměstský tábor, který probíhal ve vesnici Novoselycja, nabídl dětem z okolních podhorských vesnic lekce základní anglické gramatiky, slovní zásoby, anglické hry, dílny i výlety do okolí.

Na Ukrajině proběhl další Anglický tábor pro děti. Hned první den se programu zúčastnilo 40 dětí ze Zakarpatských vesnic. Další dny se docházka různila podle toho, jak se zpráva o akci rozšířila mezi děti. Obyčejně ale došlo každý den okolo 50 dětí. Tábor pomáhají organizovat naši partneři z Novoselyce. O program se staraly 4 animátorky a jeden seminarista. Cílem bylo dětem nabídnout hlavně zábavný program, při němž se mohou naučit nová anglická slovíčka, fráze, hry, užít si pobyt venku a čas s ostaními dětmi.
 
Jednalo se o tábor příměstský, takže program pro děti trval od rána do odpoledních hodin. Jedna z animátorek popsala den na táboře následovně: "Každý den má stejnou strukturu. Po příchodu dětí uděláme registraci a společně se pomodlíme. Děti potom pracují ve skupinkách v hodinách anglického jazyka a katecheze. Ve volném čase společně děláme různá představení, hry a závody. Důležitý bod programu je polední svačinka, na tu se všechny dětí těší. Před odchodem domů je možnost zajít si i na mši svatou do nedalekého kostela."
 

Otec Ivan Zubalskyj, který je knězem v řeckokatolické farnosti v Novoselyci, a který je se svou farností v mnoha projektech našim dlouholetým partnerem komentoval poslání tábora: "Z našeho pohledu je cílem tábora především morální výchova dětí a výchova ke všem pozitivním lidským vlastnostem. Důležitým bodem je také odpočinek pro děti. Protože v naší vesnici prakticky nejsou žádné iniciativy, které by zde pro ně byly. Kromě naší farnosti zde nikdo nic neorganizuje", vyjádřil také vděk za tuto spolupráci: "Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří se na realizaci tábora podílí, pracovníkům Diecézní charity ostravsko-opavské, a také všem dárcům z Česka, kteří podporují Charitu a Tříkrálovou sbírku."

Reportáž České televize

Anglický tábor pro děti na Zakarpatí byl podpořen v rámci Tříkrálové sbírky. Děkujeme všem, kteří se o letošní tábor zasloužili a všem dětem přejeme hodně štěstí a pěkných letních zážitků v druhé půlce prázdnin!

Anglický tábor v Novoselyci  Anglický tábor v Novoselyci  Anglický tábor v Novoselyci

Anglický tábor v Novoselyci   Anglický tábor v Novoselyci   Anglický tábor v Novoselyci

Mgr. Miroslav Hodeček

Vedoucí Střediska humanitární pomoci a rozvojové spolupráce
Tel.: 734 792 048 E-mail: 8bEy9-5nTaBnV19cTfyjGK893hBhT65j4mnhTj